התחום של יחסי אישות בראי ההלכה, מכסה את כל ההיבט של יחסי מין בין בני זוג מבחינת מצוות היהדות. מדובר בתחום מורכב ומפתיע בחלקו, הכולל מצוות שונות שכדאי להכיר. לכן, המאמר הבא יציג כל מה שרציתם לדעת על יחסי אישות.

מהי המצווה הכי חשובה בתחום של יחסי אישות?

יחסי אישות הם חלק מתשמישי מיטה, כלומר הדרך בה זוג נשוי צריך להשתמש במיטה והחלק החשוב ביותר בה הוא סיפוק האישה. כמובן, שלפי ההלכה היהודית המטרה העילאית של יחסי אישות היא להעמיד צאצאים ולקיים את מצוות פרו ורבו (לכן גם אסור לשפוך זרע לבטלה), אך בנוסף על-פי ההלכה, הגבר מחויב לספק את עונתה של האישה, כלומר להביא אותה לסיפוק מיני מלא וזו נחשבת מצווה לכל דבר.

חוקים נוספים של יחסי אישות

עוד חוק המתייחס לנושא של יחסי אישות נוגע לנושא של נידה –עיתוי הווסת הנשית. על פי ההלכה, האישה נחשבת טמאה בזמן הזה ולכן אסור לקיים יחסי מין בימי הוסת. בסיום הנידה מבקרת האישה במקווה, שם היא מטהרת את עצמה לאחר שבדקה כי הוסת הסתיימה לחלוטין. יש זוגות יהודים שפשוט נמנעים מקיום יחסי מין בתקופה זו ויש כאלו המחמירים ומקפידים לישון במיטות נפרדות בימי הוסת של האישה.

צניעות ביחסי אישות

על-פי ההלכה, אסור לקיים יחסי אישות הכוללים אלמנטים של חוסר צניעות. כלומר, כשאנשים אחרים עלולים לראות או לשמוע את קיום יחסי המין. על-פי הכלל הזה אסור למשל גם לקיים יחסי מין בנוכחותו של בעל חיים, אך בנוכחותו של תינוק רך בימים – מותר. בנוסף, אין להביט באיבר המין של בן או בת הזוג, שלא במסגרת יחסי אישות.

עוד סעיף מפתיע של יחסי אישות

רגע לפני שאנחנו מסיימים את כל מה שרציתם לדעת על יחסי אישות, נפתיע אתכם עם עוד כלל אחד: אין שום מניעה הלכתית להשתמש ב- צעצועי מין במהלך קיום יחסי אישות. גם דתיים יכולים ליהנות מהעולם הנפלא של צעצועים למבוגרים ולגוון באמצעותם את חיי המין שלהם.

x img