ההלכה היהודית עוסקת בכל תחומי החיים, כולל תשמיש המיטה וחיי אישות – שהן המילים ההלכתיות ליחסי מין בין בעל ואישה.
אמנם חלקנו רגילים לתפוס את הדת היהודית כסגפנית ושמרנית מאוד, אך למעשה תשמישי מיטה הוא חלק לא שולי בהלכה, יש בו עיסוק רב והוא כולל כמה סעיפים מעניינים שמיד נפרט.

מה הכי חשוב בתחום של קיום יחסי אישות לפי הלכה?

כאמור, ההלכה היהודית עוסקת בנושא של תשמיש המיטה, נושא ששמו מרמז על כוונת ההלכה –  להשתמש במיטה. כמובן שהנושא של קיום יחסי אישות לפי הלכה נועד בראש ובראשונה על-מנת להצליח לקיים את מצוות פרו ורבו – הבאת ילדים לעולם. אולם מעבר לכך, תשמיש המיטה עוסק בנושא חשוב מאוד: סיפוקה המלא של האישה.

קיום יחסי אישות לפי הלכה, צריך לכלול את מצוות עונה, שמצווה על הגבר להביא את האישה לידי סיפוק. תשמיש המיטה מפרט עוד כמה סעיפים לגבי יחסי המין בין זוג נשוי, אך מצוות עונה היא מהחשובים שבהם. למעשה, גבר שלא הביא את האישה לידי סיפוק והזניח את צרכיה ורצונותיה בזמן קיום תשמיש המיטה, לא באמת קיים את המצווה הגלומה בתוך קיום יחסי אישות לפי הלכה. זהו היבט קריטי, שכן מי שמקיים אורח חיים דתי מקפיד מאוד למלא מצוות בכל היבט בחייו.

מוצרי אהבה לחיי אישות – לא מה שחשבתם

כמו זוגות חילוניים, גם זוגות דתיים יכולים לשלב בין קיום יחסי אישות לפי הלכה, לבין שימוש במבחר מוצרי אהבה לחיי אישות. למעשה, תשמיש המיטה וההלכה היהודית לא אוסרים בשום מקום שימוש באביזרי מין וצעצועי מין. לכן, גם חברי המגזר הדתי יכולים למצוא חנויות סקס המוכרות אביזרים לתיבול האווירה בין הסדינים ואף להיעזר בהם על-מנת לקיים את מצוות עונה ומצוות קיום יחסי אישות לפי הלכה.

חוקים נוספים בנושא תשמיש המיטה

מעבר לכך, יש כמה חוקים נוספים בהלכה היהודית הקשורים לתחום של קיום יחסי אישות לפי ההלכה. החוק המוכר מכולם הוא זה האוסר על בני הזוג לקיים יחסי מין בזמן הווסת החודשית, תקופה שידועה בשם "נידה". דווקא האיסור הזה הוא מה שהופך את חיי המין של זוגות דתיים רבים לסוערים יותר, שכן בסיום תקופת הנידה, נושא תשמיש המיטה הוא הראשון והמלהיב ביותר על סדר היום שלהם. גם ליחסי המין האלו אפשר להכניס מוצרי אהבה לחיי אישות ולהפוך אותם לאף יותר מסעירים.

x img