טיפול זוגי לציבור הדתי

חיי זוגיות בריאים הם מרכיב חיוני בכל מערכת משפחתית. שלווה, אהבה ורכות בין בני זוג מחזקות את התא המשפחתי, משפרות את איכות החיים, ומוסיפות לחיים טעם וצבע. עם זאת, נראה כי כל זוג נשוי עשוי לחוות שחיקה מסוימת בזוגיות במהלך השנים. חיי הקהילה עשויים לפרוח והחיים המקצועיים מתחילים לשגשג, ואילו המערכת הזוגית סובלת מריחוק, שנובע בדרך כלל מקצר בתקשורת.

דווקא המגזר הדתי, שבו ערכי המשפחה עומדים מעל לכל, מאופיין באטימות רבה כשמדובר בשיח זוגי. חוסר הפתיחות במגזר הדתי עודד וטיפח במשך שנים את הריחוק והשחיקה החלים באופן טבעי בין כל בני זוג. נשים וגברים מתחתנים בגיל צעיר, ללא הכלים להבין כיצד מערכת זוגית צריכה להתנהל במסגרת הנישואין. הנטייה שלא לדבר על הכול, בטענה שיש דברים “שהשתיקה יפה להם”, מביאה לכך שישנם הרבה זוגות לא מאושרים. ואולם, בשנים האחרונות זוגות רבים במגזר הדתי פורצים את הסכר ופונים לטיפול זוגי לשיפור הזוגיות, מתוך הבנה כי תקשורת חיובית ופתוחה היא המפתח לחיזוק חיי המשפחה.

טיפול זוגי למגזר הדתי – שיפור התקשורת והשלווה הזוגית למען עתיד מאושר 

לפני הכל חשוב לציין כי למרות שעולם הטיפולים המשפחתיים למגזר הדתי התפתח פלאים בשנים האחרונות, לא מדובר בטיפול רוחני או דתי, אלא בטיפול שצמח ישירות מעולם הפסיכותרפיה המיועד גם לקהל החילוני. למעשה, מטפלים משפחתיים במגזר המגיעים מתוכו, יודעים כיצד לגשת לטיפול בחיי המשפחה והזוגיות הייחודיים שבו,תוך שהם נוקטים בגישות השואבות השראה מהפסיכולוגיה והטיפול הנפשי, ושמים דגש על שיפור התקשורת, השלווה הזוגית ואף חיי האישות של בני הזוג.

טיפולים זוגיים במגזר הדתי ניתנים בדרך כלל על ידי רבנים, אך לא רק. עובדים סוציאליים ופסיכולוגים קליניים המגיעים מתוך המגזר הולכים ושמים דגש על תחום הטיפולים הזוגיים. כל הגורמים המעורבים עובדים יחד עם בני הזוג כדי לחדש את ברית הנישואין ולשפר את חיי המשפחה.

המפתח לתיקון הזוגיות – השקעה וטיפול בחיי האישות

אחד המרכיבים החשובים ביותר במערכת זוגית הם יחסי האישות. ואולם, האקלים הצנוע בציבור הדתי מוביל זוגות רבים להקריב את יחסי האישות, המהווים מתכון לקרבה ולאינטימיות ארוכות שנים. כך, בין הילדים, לעבודה, למשפחה, זוגות רבים נוטים להזניח לפני הכל את חיי האישות. הפחד מחוסר הצניעות גורם לזוגות רבים להשתיק את הכאב ולהתעלם מהבעיה.

ואולם, גם בתחום זה נרשמה התקדמות עצומה במגזר הדתי. יותר ויותר מטפלים זוגיים שמים את חיי האישות כחלק מרכזי וחשוב בשיפור מערכת היחסים והתקשורת. הטיפול הזוגי כמובן אינו מתמקד בחיי האישות בלבד, אלא בשיפור התקשורת והאינטימיות בין בני הזוג באופן כללי. דרך תקשורת בריאה יותר, בניית יחסי אמון והסרת המגננות, בני הזוג יוכלו להגיע למקום טוב יותר, אוהב יותר ומאושר יותר ביחד.

הכלל החשוב ביותר הוא לא להזניח את חיי הזוגיות. בעוד אנחנו מבססים את חיי המשפחה המשותפים, מתבגרים ומשתנים, חיי האישות הם השלהבת ששומרת על האהבה בוערת גם אחרי שנים. מרגישים שאתם צריכים תיווך? האהבה נשחקה, והשגרה החליפה את מקומה? טיפול זוגי ייעודי למגזר הדתי יכול לעזור לכם לגשר על הפערים ולצאת יחד לדרך חדשה.